Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca

NAVŠTÍV SVOJU ŠKOLU - SPOZNAJ SVOJHO VEDCA

Aj tento rok pre vás prinášame formát Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca, ktorý prepája školy a vedcov na Slovensku!

Vedkyne a vedci: Táto jedinečná príležitosť umožňuje študentom spoznať vás -skutočných vedcov a skutočné vedkyne. Vďaka vám získajú študenti zaujímavý pohľad do sveta vedy a výskumu. Zároveň budete mať možnosť prezentnovať svoj výskum, zdôrazniť jeho význam pre spoločnosť, prispieť k podpore výskumných projektov a v neposlednom rade vzbudiť v mladých ľuďoch záujem o kariéru v oblasti vedy a výskumu.

Registračný formulár pre vedkyne a vedcov 

Pedagogičky a pedagógovia: Ak poznáte vášho absolventa/ vašu absolventku, ktorý/á pôsobí v oblasti vedy a výskumu, dajte nám o tom vedieť a my sprostredkujeme jeho/jej návštevu na vašej škole. Do projektu sa môžete zapojiť aj v prípade, že nepoznáte žiadneho absolventa/absolventku. Stačí ak nám napíšete email a my pre vás nájdeme vedca, alebo inovátora, ktorý predstaví študentom svoju prácu a ukáže im, čím je vedecká kariéra zaujímavá. Prezentujúci vedci budú podporovaní v tom, aby prezentáciu doplnili praktickými ukážkami, demonštráciami či pokusmi, aby tak lepšie predstavili svoju tému žiakom a študentom.

email: janak.cvke@gmail.com


Zámerom je doplniť klasické vyučovanie o zážitkovú formu a priamu skúsenosť. Študenti sa dozvedia viac o vedeckej kariére, výskume a o tom, čomu sa na Slovensku výskumníci venujú a spoznajú úspešného slovenského vedca/vedkyňu, alebo inovátora/inovátorku.

Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca je sprievodnou aktivitou Európskej noci výskumníkov, prednášky však môžu prebiehať kedykoľvek až do konca októbra - 31.10.2023
Prihlasovanie vedcov bude otvorené do 30.9.2023

Viac infomácií:
https://www.nocvyskumnikov.sk/program/mesto-navstiv-svoju-skolu-spoznaj-svojho-vedca.html