Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca

Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca

Jedinečný projekt prepájajúci školy a vedcov na Slovensku!

Aj tento rok máme pripravený formát Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca, vďaka ktorému sa výskumníčky a výskumníci vrátia späť do školských čias a predstavia svoju prácu a to, čomu sa v rámci výskumu venujú.  

Táto jedinečná príležitosť umožňuje študentom spoznať skutočných vedcov a získať zaujímavý pohľad do sveta vedy a výskumu. Cieľom aktivity je motivovať študentov a poskytnúť im možnosť stretnúť sa so skúsenými vedcami, aby mohli lepšie pochopiť ako funguje vedecká práca a aké sú výzvy a radosti výskumu.

  • Vážení vedci a vedkyne, vaša prítomnosť a angažovanosť bude pre študentov neoceniteľná. Vaše príbehy a skúsenosti môžu mať zásadný vplyv na ich výber budúcej kariéry a motivovať ich na štúdium prírodných a technických vied. Budeme vám vďační, ak vyplníte prihlasovací formulár a poukážete študentom na to, že práve aj z tých lavíc kde sedia, sa dá dostať medzi špičkových vedcov a vedkyne.  Ako môže prezentácia prebiehať To necháme plne na Vašom rozhodnutí. Môže ísť o prezentáciu počas jednej vyučovacej hodiny pre jednu triedu, alebo o prezentáciu pre viac tried na rôzne témy viacerými vedcami.   

Prihláste sa do aktivity Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca

Organizačné zabezpečenie: Po vyplnení formulára Vám príde e-mail s potvrdením. Po spracovaní prihlášky vás budeme kontaktovať kvôli dohodnutiu termínu prezentácie a ďalších organizačných záležitostí.  

  • Vážení učitelia a učiteľky - Ak poznáte vášho absolventa, ktorý pôsobí v oblasti vedy a výskumu, dajte nám o tom vedieť a my sprostredkujeme jeho/jej návštevu na vašej škole. Do projektu sa môžete zapojiť aj keď nepoznáte žiadneho absolventa vašej školy ale iného vedca, inovátora, ktorý predstaví študentom svoju prácu a ukáže im, čím je vedecká kariéra zaujímavá. Prezentujúci vedci budú podporovaní v tom, aby prezentáciu doplnili praktickými ukážkami, demonštráciami či pokusmi, aby tak lepšie predstavili svoju tému žiakom a študentom. Zámerom je doplniť klasické formálne a teoretické vyučovanie o zážitkovú formu a priamu skúsenosť. Študenti sa dozvedia viac o vedeckej kariére, výskume a o tom, čomu sa na Slovensku výskumníci venujú a spoznajú úspešného slovenského vedca alebo vedkyňu.
Vopred ďakujeme za váš prínos a podporu v našej snahe o popularizáciu vedy!