Z družice na Koši...

Z družice na Košice: mapuj svoje okolie s Google Earth Engine

  • Téma: Geoinformatika
  • Miesto konania: Veda bez hraníc
  • Prezentuje: Ústav geografie PF Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
  • Prednášajúci:Ondrej Tokarčík, Daniela Laubertová
  • Dátum a čas začiatku: 22. 09. 2021 14:00

Z družice na Košice: mapuj svoje okolie s Google Earth Engine

Informácie

Ako dobre poznáte mesto Košice? Chceli by ste nájsť nový spôsob, ktorý vám pomôže pozerať sa inak na svet okolo nás a zároveň zistiť, ako vyzerá vaše mesto z "vtáčej perspektívy"? Zaujímalo vás niekedy, aký prínos majú pre nás satelity vo vesmíre? Vedeli ste, že aj Google Earth Engine vie všetkým a zadarmo ponúknuť zaujímavý spôsob, vďaka ktorému môžete z pohodlia domova cestovať na rôzne zaujímavé miesta? Rozmýšľali ste nad tým, ako sa naša Zem v priebehu posledných desaťročí zmenila a vďaka čomu vám na to vieme dať odpoveď? Nie len na tieto otázky Vám už čoskoro veľmi radi odpovieme.

O prednášajúcich: 

Ondrej Tokarčík je doktorandom na Ústave Geografie na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Doktorandský program má názov Geoinformatika a diaľkový prieskum Zeme a jeho výskum je zameraný na simuláciu povodní v zastavaných územiach pomocou geografických informačných systémov.

Daniela Laubertová je doktorandkou na Ústave Geografie PF UPJŠ v Košiciach. Doktorandský študijný program ma názov Geoinformatika a diaľkový prieskum Zeme a môj výskum je zameraný na modelovanie efektov mestského tepelného ostrova a opatrení na jeho zmiernenie.