Dobrovoľníci

Staňte sa DOBROVOĽNÍKOM na najväčšom festivale vedy, výskumu a inovácií na Slovensku!

Ak sa zaujímate o vedecké objavy, prínosy alebo nové technológie a chcete zažiť nezabudnuteľnú atmosféru, ste na správnom mieste. Aby sme však podujatie dokázali zrealizovať, hľadáme zapálených dobrovoľníkov!

Aké výhody prináša dobrovoľníctvo?

  • Zážitok - Využite príležitosť spolupracovať s tímom organizátorov, diskutujte so slovenskými odborníkmi alebo inovátormi. Inšpirujte sa prácou výskumníkov a priamo prispejte k šíreniu vedeckej gramotnosti medzi verejnosťou.
  • Spoznanie inšpiratívnych ľudí - Vaša dobrovoľnícka skúsenosť na Európskej noci výskumníkov bude znamenať oveľa viac než len pomoc. Budete mať príležitosť spoznať nových ľudí, ktorí majú rovnaké záujmy. Chceme vytvoriť komunitu dobrovoľníkov, ktorí sa navzájom inšpirujú a spoločne pracujú na dosiahnutí spoločného cieľa.
  • Rozvoj zručností a skúseností - Organizácia festivalu vedy si vyžaduje rôzne schopnosti, vrátane komunikácie, tímovej spolupráce, organizácie a adaptability. Získajte cenné skúsenosti, ktoré vám môžu pomôcť nielen v osobnom, ale aj profesionálnom živote. Participovať môžete v rámci širokej škály úloh a aktivít, ako sú organizácia a logistika podujatia, sprevádzanie návštevníkov po vedeckých stánkoch, asistencia v prednáškových sálach alebo na workshopoch.
  • Prispievanie k vzdelávaniu verejnosti - Vaše úsilie bude mať významný dopad na vzdelávanie verejnosti a pri popularizácii vedy. Pomôžete rozvíjať záujem o výskum medzi mladými ľuďmi a povzbudíte ich k objavovaniu nových možností.

Ďakujeme všetkým za záujem o dobrovoľnícku činnosť na Európskej noci výskumníkov 2023. Kapacita dobrovoľníkov bola aj vďaka Vám pre Bratislavu naplnená. Naďalej však hľadáme dobrovoľníkov pre mestá Banská Bystrica, Žilina, Poprad a Košice. 

Staňte sa dobrovoľníkom

Tešíme sa na vašu účasť!

Vedeli ste, že? ... Slovo "dobrovoľník" pochádza z latinského výrazu "voluntarius", ktorý znamená "dobrovoľný" alebo "voľný vôľou". Výraz sa postupne šíril v rôznych jazykoch a kultúrach. Koncept dobrovoľníctva, teda slobodného poskytovania svojho času, schopností a energie pre dobro iných, existuje v spoločnostiach už stáročia. Slovo dobrovoľník nesie v sebe duch slobodnej vôle a ochotu pomáhať druhým. To je jedným z dôvodov, prečo má dobrovoľníctvo takú dôležitú úlohu vo formovaní a posilňovaní spoločenstiev a vytváraní lepšieho sveta pre všetkých. Pomôžte nám teda preukázať, že vedecká práca prináša mnoho výhod a prínosov pre spoločnosť!