Školy

Vážené pedagogičky, Vážení pedagógovia,

tohtoročný festival vedy Európska noc výskumníkov 2022 sa po dvojročnej pauze opäť uskutoční v nákupných centrách a Starej tržnici. Zažite s deťmi bohatý program pokusov, ukážok a programu na netradičných miestach. 

Program tohtoročnej ENV sa bude niesť v téme Dôverejme vede. Pripravujeme niekoľko zaujímavých formátov:  

Spoznaj svojho vedca: 

V rámci programu Spoznaj svojho vedca chceme, aby Vaši študenti stretli úspešných absolventov vašej školy pôsobiacich v oblasti vedy a výskumu. Ak takéhoto vedca poznáte, dajte nám o tom vedieť a my sprostredkujeme jeho osobnú alebo virtuálnu návštevu Vašej školy. Do projektu sa môžete zapojiť aj ked' nepoznáte žiadneho absolventa vašej školy pôsobiaceho v oblasti výskumu - bud' ho nájdeme alebo Vám ponúkneme prezentáciu iného slovenského výskumníka. 

Súťaže:

Ani tento rok nevynecháme tradičné súťaže pre žiakov, ale aj pre učiteľky a učiteľov! Na formulároch aktuálne pracujeme. 

Vedecký kuriér: 

Prostredníctvom tohoto konceptu chceme opäť priniesť pokusy a zážitkovú vedu priamo do škôl a k žiakom. Interektívny projekt, v rámci Európskej noci výskumníkov pripraví vedecké sety pre žiakov a študentov s experimentami a ukážkami vedeckej práce, ktoré si budú môcť sami vyskúšať. Na formulároch aktuálne pracujeme.

Bližšie informácie a prihlasovacie formuláre k vyššie uvedeným formátom pripravujeme a čoskoro Vás budeme informovať.