Verejnosť

Vážení milovníci vedy, pozor!

Poznačte si v kalendári dátum 29. septembra, pretože prichádza už 17. ročník Európskej noci výskumníkov.

S radosťou Vás pozývame na jedinečné podujatie, ktoré oslavuje vedecký pokrok, inovácie a zábavu! Európska noc výskumníkov sa koná súčasne v jeden deň v rámci 25  krajín pozdĺž celej Európy. Sme hrdí, že na Slovensku ju môžeme organizovať až piatich mestách:

  • Bratislava
  • Košice
  • Banská Bystrica
  • Žilina
  • Poprad

Európska noc výskumníkov je skvelou príležitosťou pre  študentov, nadšencov vedy, rodiny s deťmi a všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o najnovších vedeckých objavoch a ich vplyve na každodenný život.

Počas celého dňa sa môžete tešiť na rôzne atrakcie a aktivity pre všetky vekové skupiny. Budete mať možnosť stretnúť sa s vedcami, diskutovať s nimi, položiť otázky a dokonca sa zapojiť do niektorých experimentov.

Okrem iného sa tento rok zameriavame hlavne na oblasti týkajúce sa umelej inteligencie a dôležitosti VODY, kde vám odborníci predstavia svoje projekty a ukážu vám, aké dôležité a zaujímavé sú ich objavy. 

Podujatie je bezplatné, preto vás pozývame, aby ste sa pridali k nám a strávili príjemný deň, plný vedy!

Naši tím neúnavne pracuje na príprave tohto festivalu! Na našej webovej stránke budeme postupne zverejňovať informácie o podujatí, aby sme vás neustále informovali o najnovších udalostiach Európskej noci výskumníkov 2023.

Sledujte naďalej našu stránku a sociálne siete a nezmeškajte jedinečné príležitosti na vzdelávanie a súťaže, ktoré pre vás pripravujeme.

Tešíme sa na vás a spoločnú oslavu vedy a výskumu!