Verejnosť

Festival vedy Európska noc výskumníkov je najväčšou celoeurópskou iniciatívou zameranou na popularizáciu výskumu a inovácií. Obdobné podujatia ako na Slovensku sa tento rok konali vo vyše 300 európskych mestách v 26 krajinách, s odhadovanou účasťou 1,5 milióna návštevníkov a zapojením viac ako 25.000 výskumníkov a výskumníčok. Podujatie sa už tradične konalo, posledný septembrový piatok - 29.9.2023.

Sme hrdí, že na Slovensku sa nám podarilo zorganizovať už 17. ročník podujatia, a to súbežne až v piatich mestách:

  • Bratislava
  • Košice 
  • Banská Bystrica
  • Žilina
  • Poprad

V roku 2023 sa do podujatia na Slovensku aktívne zapojilo 1 646 vedcov a festivalové lokality na celom Slovensku navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí, z toho cca. 80 tisíc žiakov a študentov. Vedci predstavili svoju prácu v rámci 251 vedeckých stánkov, podarilo sa zorganizovať 107 prednášok, 14 diskusií, 33 workshopov, 8 výstav a 53 súťaží.

Hlavným cieľom podujatia bolo priblíženie práce vedcov, dosiahnutých výstupov a možností ich reálneho uplatnenia v každodennom živote širokej verejnosti. Osobitým cieľom podujatia je motivácia mladých ľudí pri rozhodovaní sa pre vedeckú kariéru. Európska noc výskumníkov poskytuje jedinečný priestor výskumníkom a inovátorom, ako prezentovať svoju prácu, úspechy a vedecké poznatky a efektívne komunikovať so širokou verejnosťou. Interaktívne formáty podujatia umožňujú široký dosah na verejnosť a poskytujú priestor na vzájomnú komunikáciu medzi návštevníkmi a vedcami. Návštevníci mali vďaka formátu vedeckých stánkov možnosť zažiť prehliadku interaktívnych exponátov a vyskúšať si experimenty na vlastnej koži. 

Podujatie je bezplatné, preto vás pozývame, aby ste sa k nám pridali aj v roku 2024 a strávili príjemný deň, plný vedy!

VIDÍME SA 27. SEPTEMBRA 2024 NA EURÓPSKEJ NOCI VEDY.

Pre bližšie informácie sledujte našu webovú stránku stránku a sociálne siete:

FACEBOOK

INSTAGRAM