Darujte nám Vaše 2% z dane

Chcete aby výskum a inovácie na Slovensku nestagnovali, a aby mali úspešní vedci  možnosť budovať svoju kariéru a tvoriť aj vo svojej domovskej krajine? 

Darujte nám svoje 2% a prispejte k tvorbe NAJVÄČŠIEHO VEDECKÉHO FESTIVALU na Slovensku.

Vaše 2% z dane môžu byť rozhodujúce pre to, aby sme mohli tento festival zorganizovať a priniesť ho k čo najväčšiemu počtu ľudí.

Ako SOVVA využije darované prostriedky?

Všetky darované prostriedky budú využité na podporu festivalu vedy EURÓPSKA NOC VÝSKUMNÍKOV 2023, ktorý sa uskutoční 29. septembra 2023 v Bratislave, Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici, Žiline a ďalších sprievodných lokalitách. Podujatie predstavuje príležitosť pre inovátorov a vedcov z rôznych oblastí, aby prezentovali svoje dosiahnuté výsledky a nápady širokej verejnosti. Cieľom akcie je zvýšiť záujem verejnosti o vedu a technológie, ako aj propagácia výskum ako dôležitej súčasti nášho každodenného života.

Vieme, že vedecký pokrok potrebuje zanietených nasledovateľov, ktorí sú aj medzi Vami, preto je našou snahou zachovať tradíciu a priniesť odbornej i širokej verejnosti v poradí už 17. ročník tohto podujatia.

Viac o projekte

Ako poukázať 2 % zo svojej dane z príjmu?

Podľa zákona č. 595/2003 o daniach z príjmov môžete poskytnúť 2 % z dane z príjmu v prospech neziskovej organizácie. Podporíte tak dobrú vec a pre vás to nepredstavuje žiadne výdavky navyše.

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Názov: SLOVENSKÁ ORGANIZÁCIA PRE VÝSKUMNÉ A VÝVOJOVÉ AKTIVITY
IČO: 37929551
Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE
Ulica: Špitálska 2209/ 10
Mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
PSČ: 811 08 

Kde nájdete tlačivá: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/​ 

Kde nájdete rýchly návod k tomu, ako darovať 2%: https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_2percenta-ts/bc 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na info@sovva.sk.